Szklane zabudowy wanien – czym się kierować przy wyborze szklanej zabudowy wanny

Szklana nadbudowa zdecydowanie ułatwia użytkowanie wanny, a jeśli oprócz funkcjonalności jest także odpowiednio wystylizowana, pomoże stworzyć przestrzeń, w której po prostu chce się przebywać. Na wybór tej idealnej warto poświęcić więc trochę czasu, by cieszyć się z ciekawej aranżacji przez długie lata. Na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji?

 

Parawan stały czy składany? Funkcjonalna zabudowa wanny

Współczesne modele wanien wyróżniają się wyjątkowo eleganckimi fasonami, jednak bez odpowiedniej zabudowy mogą przysporzyć dodatkowych obowiązków związanych ze sprzątaniem i tym samym odebrać przyjemność płynącą z kąpieli w relaksującej atmosferze. Właśnie dlatego warto zdecydować się na funkcjonalny parawan szklany. Pod względem konstrukcji dzielą się one na:

  • panele szklane stałe, przytwierdzone zazwyczaj do sufitu,
  • parawany składane, działające na zasadzie harmonijki,
  • drzwi szklane – w postaci zabudowy na wannie


 

parawan szklany prysznicowy

 

Pojedynczy, wąski panel sprawdzi się w szczególności w przypadku prostokątnej wanny umiejscowionej we wnęce. Dzięki niemu można swobodnie wziąć prysznic, a pielęgnacja szyby ogranicza się do umycia niewielkiej powierzchni. W tym przypadku dobrym pomysłem okaże się także składany parawan, który można ustawić w zależności od upodobań. W przypadku wanien o fasonie narożnika lub takich przylegających tylko do jednej ściany warto zdecydować się z kolei na pełną zabudowę, wydzielającą kameralną, a przy tym niezwykle nowoczesną, kąpielową strefę.

 

Eleganckie i efektowne panele szklane

Szklane zabudowy to nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu łazienka nabierze eleganckiego wyglądu. Niezwykle modne w ostatnich latach są tak zwane konstrukcje otwarte, które zapewniają wyjątkowe wrażenia wizualne. Zazwyczaj montuje się je aż po sufit, co pozwala optycznie powiększyć przestrzeń. Szklana tafla w połączeniu z betonowymi czy gresowymi płytami stanowi doskonałe uzupełnienie stylizacji w modnym, industrialnym czy skandynawskim stylu.

Ciekawym pomysłem aranżacyjnym okaże się kompletna zabudowa wyposażona w szklane drzwi. Przezroczysty panel to idealne rozwiązanie do niewielkich wnętrz, gdzie liczy się każdy centymetr otwartej przestrzeni. Wizualnie je rozświetli i wyeksponuje dekoracyjne kafelki wokół wanny. Na większym metrażu można pozwolić sobie na wydzielenie osobnej strefy za pomocą szklanego parawanu, za którym ustawiona zostanie wolnostojąca wanna.

Szklane panele oferują także możliwość zastosowania we wnętrzu nietypowych aranżacji. Gładką taflę można ułożyć w bardziej asymetryczne wzory, tworząc oryginalny, modernistyczny wystrój. Będzie praktyczna, efektowna oraz ponadczasowa, dlatego zdecydowanie warto postawić na zabudowę z tego surowca.