Przeszklone drzwi – sposób na jasne mieszkanie

Dla coraz większej liczby osób priorytetem jest rozświetlone i jasne wnętrze. Nic dziwnego. Rozjaśniona przestrzeń jest przytulna i przyczynia się do ciepłej atmosfery. Ponadto takie pomieszczenia wydają się większe i tym samym bardziej atrakcyjne. Jednym z doskonałych sposobów na uzyskanie jasnego mieszkania są szklane drzwi.

 

Przeszklone drzwi — najnowsze trendy

Najnowsze trendy w urządzeniu wnętrz kładą nacisk na otwarte i jasne przestrzenie. Decydując się na drzwi szklane, przyczynimy się do zatarcia granic między pomieszczeniami. Poszczególne strefy, takie jak salon czy jadalnia będą płynnie łączyć się oraz przechodzić harmonijnie jedna w drugą. Szkło jest subtelnym, nieinwazyjnym oraz bezpiecznym sposobem na jasne mieszkanie. Dzięki temu, że nie posiada ram oraz instalowane jest za pomocą subtelnych okuć, przestrzeń zyskuje nowoczesnego wyglądu i lekkości. Jest to rozwiązanie, które idealnie pasuje w mieszkaniach gdzie liczy się minimalizm i elegancja. Szklane elementy są podstawą mieszkań w stylu loftowym, które cechują się klasycznymi odcieniami szarości i bieli w połączeniu z atrakcyjnym oświetleniem, co tworzy niesamowitą stylizacji. Dlaczego szklane drzwi i ściany są tak chętnie wybierane przez placówki medyczne, biura czy instytucje państwowe? Ponieważ umożliwiają pracownikom korzystanie ze światła słonecznego, nawet w głębi dużego biura. Wnętrza takie wyglądają profesjonalnie i łatwo można je spersonalizować. Zaletą przeszklonych drzwi oraz ścianek jest ich indywidualne dostosowanie do potrzeb klienta.

 

szklane_konstrukcje

Gdzie możemy zastosować przeszklone drzwi?

Jest to doskonałe rozwiązanie, które możemy zastosować w:

  • salonie
  • pokoju jadalnym
  • korytarzu lub holu
  • biurze oraz gabinecie
  • a nawet w łazience

Wykorzystując szklane elementy możemy połączyć salon oraz taras, tworząc nową przestrzeń na wypoczynek i spotkania ze znajomymi. Decydując się na szklane drzwi możemy otworzyć pokój dzienny na pobliską zieleń, co da niesamowitą możliwość obcowania z przyrodą i naturą w zaciszu swojego domu. Jeżeli poszczególne drzwi w naszym domu mają jedynie rozdzielać pomieszczenie, a nie zapewnić intymność, warto postawić na rozwiązania ze szkła. Dotyczy to również kuchni, salonu czy jadalni oraz innych pomieszczeń, które mogą być widoczne dla gości. Warto zdecydować się na to rozwiązanie również w małych oraz ciemnych wnętrzach. Szklane elementy potrafią zdziałać cuda i zupełnie odmienić przestrzeń, sprawiając, że przebywanie w pokoju stanie się prawdziwą przyjemnością. Czy możemy zastosować szklane drzwi w łazience? Chociaż większość odpowie przecząco, szklane drzwi, które będzie można przesłonić subtelną zasłonką podczas kąpieli, mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Przeszklone skrzydła mogą być użyte w każdych drzwiach wewnętrznych. Są one bardzo atrakcyjnym elementem dekoracyjnym.

 

Panele szklane dają wiele możliwości

Szklane panele są chętnie wykorzystywane zarówno przez firmy, jak i osoby prywatne. Są to bardzo praktyczne rozwiązania, które można składać albo przesuwać. Ściany ze szkła to często jedyny sposób, aby dostarczyć światło do pomieszczeń, które znajdują się w głębi domu. Stwarzają one niezliczoną możliwości różnorodnego wykończenia wnętrza. Gdzie w domu prywatnym można zamontować panele szklane? Na przykład między holem a przedpokojem, co zapewni dodatkową porcję światła. Można je zastosować również, aby wydzielić pokój lub spokojny zaułek we wspólnej przestrzeni. Aby zachować intymność, warto zastosować szkło nieprzezroczyste, laminowane lub kolorowe. Panele szklane możemy użyć, aby wydzielić salon kąpielowy w łazience. Bardzo popularne jest stworzenie ogrodu zimowego za pomocą szklanych paneli. Technologie tę można zastosować też w salonach fitness, basenach czy biurowcach. Chociaż niektórzy, decydując się na szklane ściany mogą obawiać się o utrzymanie ich w czystości, zupełnie nie ma podstaw do obaw. Mycie szklanych elementów nie wymaga żadnych specjalnych detergentów i jest dziecinnie proste.

Szklane drzwi i panele to doskonały sposób, aby doświetlić ciemne pomieszczenia i stworzyć efektowną przestrzeń w każdym domu. Szklane elementy optycznie powiększą pokój, salon lub jadalnie. Wpuszczając do swojego domu więcej światła, można stworzyć pozytywną atmosferę pełną optymizmu, która doda energii wszystkim domownikom.